Παράπονα «Ντούντα»

Ο Ολυμπιακός κέρδισε άνετα τον Πανελλήνιο με 92-65, αλλά ο Ντούσαν Ίβκοβιτς είχε παράπονα από τους παίκτες του για την άμυνα και τη διάρκεια που (δεν) είχαν στο παιχνίδι τους.Ο προπονητής του Ολυμπιακού τόνισε μετά την νίκη της ομάδας του επί του Πανελληνίου πως «είχαμε τις τελευταίες 11 μέρες ένα δύσκολο πρόγραμμα με τέσσερα σερί εκτός έδρας ματς που περιελάμβαναν ταξίδια. Οπότε δεν είχαμε πολλά περιθώρια για να δουλέψουμε σωστά
στις προπονήσεις. Ο στόχος μας σε όλα τα ματς είναι να ελέγξουμε τον ρυθμό, αλλά σήμερα δεν το καταφέραμε πλήρως. Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν υπάρχουν ομάδες που μπορείς να αντιμετωπίζεις χαλαρά. Πρέπει να έχουμε διάρκεια. Δεν παίξαμε καλή άμυνα στο δεύτερο δεκάλεπτο. Δεχθήκαμε πολλούς πόντους. Καμία ομάδα δεν επιτρέπεται να έχει απέναντι μας ποσοστό ευστοχίας 59% στα δίποντα. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την άμυνα μας και παίξαμε καλύτερα».

Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης τόνισε μετά το τέλος του αγώνα πως «ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. Δεν έπρεπε ν