Τη «σκότωσε» ο Αφρουδάκης

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε το σερί του στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο των ανδρών, επικρατώντας και της Βουλιαγμένης με 7-6 για την 4η αγωνιστική, με κορυφαίο τον Γιώργο Αφρουδάκη.Στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, οι «πράσινοι» δήλωσαν σε ένα ακόμη μεγάλο ματς «παρών» παρά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Ερασιτέχνης και έχουν, φυσικά, αντίκτυπο και στο τμήμα υδατοσφαίρισης. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Αφρουδάκη, ο οποίος ήταν… μια ομάδα μόνος του σημειώνοντας 5 τέρματα, το τριφύλλι παρέμεινε αήττητο στο
πρωτάθλημα, μένοντας στη δεύτερη θέση, μαζί με τη Χίο, δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Ο 34χρονος φουνταριστός «σκότωσε» την ομάδα που τον ανέδειξε, κερδίζοντας αρκετές αποβολές και τα πέναλτι από τα οποία προήλθαν τα άλλα δύο τέρματα των «πρασίνων»! Είναι χαρακτηριστικό ότι το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από την 3η περίοδο κι ενώ η Βουλιαγμένη είχε αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά, η εξαιρετική αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού δεν της επέ