Θετικά μηνύματα για Ηρακλή

Στο πιο δυνατό, μέχρι στιγμής, φιλικό παιχνίδι επί Ελληνικού εδάφους ο Ηρακλής ήρθε ισόπαλος με την Δόξα Κατωκοπίας με σκορ 2-2. Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί τους «κυανόλευκους» καθώς είχαν πληθώρα χαμένων ευκαιριών.

Οι «κυανόλευκοι» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 40' από τον Μαμπούγια έχασαν ένα τσουβάλι ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να ισοφαρίσουν και να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς δεν άφησαν και πολλά περιθώρια στους Κύπριους και εύκολα πέτυχαν δύο γκολ με τους Γκαρσία και Γιάκομπ.

Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στον Κορινό χειροκρότησαν τους παίκτες του Γιόζεφ Μπουμπένκο για το πάθος και την αποφασιστικότητα που έδειξαν οι «κυανόλευκοι». Κι όλα από μια ομάδα που στις αρχές Ιουνίου δεν ήξερε α