Συντριβή για την Αναγέννηση

Όσο και να το ήθελε, η Αναγέννηση Άρτας δεν μπόρεσε να κάνει αξιοπρεπή εμφάνιση στον 2ο γύρο του Κυπέλλου Ευρωπαϊκής Συνομοσπονδίας, γνωρίζοντας τη συντριβή με 49-18 από τη Χόλστεμπρο.Η ελληνική ομάδα γνώριζε την... τύχη της πριν ταξιδέψει για τη Δανία, στόχευε όμως να παρουσιάσει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο αποκομίζοντας εμπειρίες κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο. Δεν της δόθηκε ωστόσο αυτή η δυνατότητα.Η Χόλστεμπρο δεν άφησε κανένα περιθώριο στις Αρτινές, αυξάνοντας όσο περνούσε η ώρα τη διαφορά. Ήδη ο αγώνας είχε τελειώσει από το ημίχρονο, με τις γηπεδούχες να προηγούνται με 26-9. Τα εναπομείναντα λεπτά αποτέλεσαν τυπική διαδικασία για τις δύο ομάδες, όπως ακριβώς είναι και η δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση την Κυριακή (24/10).