Ο Θρασύβουλος ισοφάρισε τον Αστέρα λίγο πριν το τέλος στην Καισαριανή

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Εθνικός Αστέρας και Θρασύβουλος με σκορ 1-1 στην Καισαριανή. Οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ και είχαν από ένα καλό ημίχρονο η κάθε μία.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο κι αυτό φάνηκε από νωρίς, αφού μόλις στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με σουτ του Λουάμο.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι φαίνεται να συμβιβάστηκαν με το εύθραυστο 1-0 και οπισθοχώρησαν κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα της Φυλής, λίγο πριν το τέλος

της αναμέτρησης. Στο 88ο λεπτό με σουτ του Ζαχαρόπουλου το ματς ήρθε στα ίσια, παγώνοντας τα χαμόγελα στα πρόσωπα των γηπεδούχων.

Εθνικός Αστέρας (Νίκος Παντέλης): Κοτταράς, Παριανός, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης, Χωριανόπουλος, Γκόγκας (86' Τσιώλης), Διαμάντης, Φραντζεσκί (67' Βάσι), Λουάμο (78' Γιαννιτσανάκης), ’ντονι.

Θρασύβουλος (Αντώνης Μανίκας): Σιδεράκης, Παπαθανασίου (64' Ντελγκάδο), Ζώνας, Κακαράς, Τσούτσουρας (30' Μπενίσκος), Παληγεώργος, Φρίμπονγκ, (56' Λανγκλ