«Στάση» στη Λειβαδιά!

Ο Λεβαδειακός με χρυσό σκόρερ τον Μπαρκογλου στις καθυστερήσεις επικράτησε του ΠΑΣ με 1-0 και τοπν υποχρέωσε στην πρώτη του φετινή ήττα! Ανεβαίνει συνεχώς ο Διαγόρας (1-0 την Καρδίτσα), ενώ ο Πιερικός επιβλήθηκε με ανατροπή του Θρασύβουλου με 3-1.Μεγάλη νίκη ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος του ΠΑΣ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, και έχασε αρκετές ευκαιρίες για πετύχει ένα τέρμα, με μεγαλύτερη τη φάση του 3’, όταν ο Πόποβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά. Οι Γιαννιώτες ισορρόπησαν στο δεύτερο μέρος και το παιχνίδι άνοιξε με αποτέλεσμα
να υπάρξουν εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τον Τζανή να χάνει τη μεγαλύτερη για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, όταν στο 53’ βρέθηκε μόνος απέναντι στον Κυριακίδη, όμως ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού αναδείχθηκε νικητής της μονομαχίας. Ο Μπάρκογλου ήταν αυτός που κατάφερε να πετύχει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 92’ με κεφαλιά και έδωσε στην ομάδα μία πολύ μεγάλη νίκη, ενώ παράλληλα υποχρέωσε τ