Στα πέναλτι η Παναχαϊκή

Παραλίγο η μεγάλη έκπληξη να γίνει στη Πάτρα. Η Παναχαϊκή χρειάστηκε τα πέναλτι για να κάμψει την αντίσταση της Χερσονήσου με τις δύο ομάδες μην μπορούν να σκοράρουν στα 120 λεπτά αγώνα. Ο Παναργειακός από την πλευρά του κέρδισε με 2-1 τον Βύζαντα Μεγάρων στη παράταση, ενώ τα Τρίκαλα πήραν εύκολη πρόκριση άνευ αγώνα με αντίπαλο τη Καστοριά, αφού οι "γουναράδες" δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο γήπεδο. ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΟ Νέων Επιβατών-Παναιγιάλειος 4-2 Εορδαϊκός-Κοζάνη 1-0 Αναγέννηση Γιαννιτσών-Χαϊδάρι 4-3 Βισαλτιακός-Κεραυνός Κερατέας 2-1 Βέροια-Αγία Παρασκευή 1-0 Φωκικός-Οδυσσέας Αναγ. 0-1 Παναργειακός-Βύζας Μεγάρων 2-1 Παναχαϊκή-Χερσόνησος 0-0 (5-4 πεν.) Τρίκαλα-Καστοριά 3-0 (α.α.) Β΄ ΦΑΣΗ (2/9/2009)