Σούπερ Σιέννα!

Η Σιέννα έκανε το «τρία στα τρία» στην Ευρωλίγκα, επικρατώντας πολύ εύκολα της Τσιμπόνα με 80-57, με τον Ριμάντας Καουκένας (16π., 2/3 τριπ.) να είναι σε πολύ ζεστή βραδιά.Η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι επέβαλε από νωρίς το ρυθμό της, με την Τσιμπόνα να μην καταφέρνει να απειλήσει ποτέ την ιταλική ομάδα. Η υπόθεση νίκη για τη Σιέννα τελείωσε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, υποχρεώνοντας τη σλοβένικη ομάδα στην τρίτη φετινή της ήττα. Ο Νίκος Ζήσης μπορεί να αγωνίστηκε για 21 λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 40-35, 57-44, 80-57
Σιέννα (Πιανιτζιάνι): ΜακΚάλεμπ
14 ,Ζήσης, Καραρέτο, Ράκοβιτς 12,Λαβρίνοβιτς 12, Καουκένας16 (2/3 τριπ., Ρες 2, Μικελόρι, Ινγκρόσο, Στόουνρουκ 3 (1/1 τριπ.), Αραντόρι 9(1/3 τριπ.),Μος 12 (2/5 τριπ.
Τσιμπόνα(Ραντούλοβιτς): Τζόνσον, Στιπτσεβιτς 5,Βρανς, Μποκντάνοβιτς 4, Βρμπρναντς 3 (1/4), Σμαλιαγκιτς, Ζούμπτσιτς 11 (2/4), Πάσαλιτς 17 (1/3 τριπ.), Βράγκοβιτς, Ραντόσεβιτς 4, Ντέλας 13 (2/4 τριπ.)