ΣΚΟΡΑΡΕ Ο ΟΝΟΥΑΤΣΙ, 3-2 ΤΗΝ ΑΕΖ

Με τον Μπέντζαμιν Ονουάτσι να σκοράρει το πρώτο του - ανεπίσημο - γκολ με τη φανέλα της ΑΕΛ, η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου πήρε το απόγευμα της Τρίτης (20/09) φιλική νίκη με 3-2 απέναντι στην ΑΕΖ. Πίτσιλλος και Νικολάου σημείωσαν τα άλλα γκολ, με τον Κύπριο τεχνικό να χρησιμποιεί συνολικά 14 ποδοσφαιριστές.Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και
πολύ νωρίς βρέθηκε μπροστά με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο 12'ο Πίτσιλλος ενώ στο επόμενο λεπτό ο Ονουάτσι έκανε το 2-0 εν μέσω αποθέωσης. Το ημίχρονο έκλεισε στο 3-0, με το Νικολάου στο 30' να σκοράρει με σουτ. Η ΑΕΖ σκόραρε και τα δυο γκολ της στην επανάληψη, για να διαμορφώσει το τελικό 3-2.Στην εντεκάδα βρέθηκαν οι Χίντι, Πίτσιλλος, Πάρπας, Λεγκέν, Σίλας, Νικολάου, Νίλσον, Ελευθερίου, Βουό, Περικλέους, Ονουάτσι ενώ στο δεύτερο μέρος πέρασαν ως αλλαγή οι Ανδρέου, Θεοδώρου και Κυριάκου.* Περίπου 400 φίλοι της ΑΕΛ παρακολούθησαν το φιλικό.* Οι ποδοσφαιριστές που δεν έπαιξαν στο φιλικό ακολούθησαν κανονικά το πρόγραμμα προπόνησης.ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟΤΟΥΣ ΕΝΤΟΠΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ (ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ)ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗΜΕΛΕΤΗΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ (ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ)ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΟΝΟΥΑΤΣΙΠηγή: www.kerkida.net