Ράνγκινγκ: «Φτάσαμε στα όρια μας»

Ο προπονητής της Σάλκε, Ραλφ Ράνγκινγκ, παραδέχθηκε ότι η Σάλκε έφτασε στα φετινά της όρια, καθώς δεν μπορούσε να ανταγωνιστεί την ανώτερη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ απέδωσε το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου στην εξαιρετική εμφάνιση του Νόιερ.Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:«Παίξαμε καλά στο πρώτο 15λεπτο, αλλά μετά υπήρχε ένα μεγάλο διάστημα στο οποίο δεν είχαμε καλή αμυντική συμπεριφορά.Σχεδόν σε κάθε λεπτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρισκόταν σε θέση για γκολ μπροστά από
την εστία μας. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε αρκετή τύχη κι έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα, όπως ο Νόιερ, για να κρατήσουμε το 0-0.Στην επανάληψη, ωστόσο, και σε ένα διάστημα που είχαμε ισορροπήσει το ματς και είχαμε μειώσει τους κινδύνους για την εστία μας, δεχτήκαμε δύο γκολ σε λίγα λεπτά. Και στις δύο αυτές φάσεις είχαμε εσφαλμένη τακτική αντιμετώπιση. Για να καταφέρεις να αντεπεξέλθεις απέναντι σε έναν τόσο δυνατό αντίπαλο, θα πρέπει μία ομάδα σαν τη Σάλκε να ξεπεράσει τα όριά της. Πιστεύω πως εμείς φέτος φτάσαμε στα όριά μας»