Περίπατος για Ρεάλ!

Την έκτη της νίκη στα τελευταία ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Ρεάλ η οποία δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 5-1 την Τενερίφη στα Κανάρια Νησιά και να «πατήσει» στην κορυφή!Οι Μαδριλένοι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και πρόσθεσαν μία ακόμα άνετη νίκη τις τελευταίες εβδομάδες, διασύροντας την Τενερίφη με 5-1! Με την συμπλήρωση μισής ώρας, ο Ιγκουαϊν με διαγώνιο αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους, ενώ τρία λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Αργεντίνος από το ύψος της περιοχής διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα γράφοντας το 2-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Τενερίφη μείωσε σε 2-1, όταν ο Νίνο έβγαλε από τα δεξιά την σέντρα, ο Αγιόζε έπεσε στον Κασίγιας που είχε μπλοκάρει, ο διαιτητής δεν έδωσε το επιθετικό φάουλ και τελικά δεν δ