Περίπατος για Κατάνια

Εντυπωσιακή η Κατάνια στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Serie A, συνέτριψε με 3-0 την Πάρμα. Το βράδυ το Γιουβέντους-Ρόμα.Ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς έχει καταφέρει να αναγεννήσει την Κατάνια, ο Φραντσέσκο Γκουιντολίν από την άλλη πλευρά δεν μπορεί να βρει τον τρόπο για να εμφανίσει ξανά το καλό της αγωνιστικό πρόσωπο η Πάρμα. Στην αναμέτρηση του «Μασιμίνο» οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 3-0 και εξακολουθούν να ελπίζουν σε αποφυγή του υποβιβασμού, την ίδια ώρα που οι παρμέντζι προσγειώνονται στην πραγματικότητα μετά τον εντυπωσιακό πρώτο γύρο που πραγματοποίησαν. Οι Σικελοί άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του Μασκάρα μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ λίγα λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης έχασε και πέναλτι. Η Πάρμα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά τελικά δ