Την «σκότωσε» ο πρώην

Ένα τυχερό γκολ του πρώην παίκτη της Αλμερία, Νεγκρέδο, στο 9ο λεπτό έδωσε τη νίκη στην Σεβίλλη με 1-0 και παράλληλα έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αγωνιστικών δίχως βαθμό!Η ομάδα του Χιμένεθ μετρούσε τέσσερις διαδοχικές ήττες, ενώ μέσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» είχε να κερδίσει από το Νοέμβριο. Αυτά τα δύο αρνητικά σερί έλαβαν τέλος το απόγευμα του Σαββάτου, με το Νεγκρέδο να «σκοτώνει» την πρώην ομάδα του και να δίνει τη νίκη στην Σεβίλλη με 1-0. Ήταν μόλις το ένατο λεπτό, όταν σε γύρισμα προς τον τερματοφύλακα της Αλμερία, Ντιέγκο Άλβες, η μπάλα «κόλλησε» στον αγωνιστικό χώρο, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ρενάτο πασάροντας στον Νεγκρέδο και αυτός έστειλε την μπάλα χωρίς δυσκολία στα δίχτυα των φιλοξενούμενων! Η συνέχεια βρήκε και τις δύο ομάδες να έχουν καλές ευκαι