Ουζουνίδης:«Μας ταιριάζει αυτό το στυλ παιχνιδιού»

Δεν έμεινε ικανοποιημένος με τον βαθμό της ισοπαλίας ο Μάρινος Ουζουνίδης μετά το τέλος του αγώνα με την Ξάνθη. Ο προπονητής του Ηρακλή υποστήριξε πως η ομάδα του παιχνίδι με παιχνίδι βελτιώνεται.Ο τεχνικός των «κυανόλευκων» στην συνέντευξη Τύπου ανέφερε πως η ομάδα του στην αναμέτρηση με τους Ακρίτες πραγματοποίηση μα καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο: «Δεν μας αφήνει ικανοποιημένους
ο βαθμός της ισοπαλίας παρότι σήμερα στο πρώτο ημίχρονο κάναμε καλό παιχνίδι και θα μπορούσαμε να πετύχουμε κι άλλο γκολ. Μετά το 1-0 η ομάδα ήταν καλή, αντέδρασε σωστά και έδειξε χαρακτήρα».Περιμέναμε πίεσηΣτο δεύτερο μέρος ο αντίπαλος, όπως ήταν φυσιολογικό, πίεσε παραπάνω, δεν έκανε όμως ευκαιρίες και η ισοφάριση ήρθε σε μια άτυχη αμυντικά στιγμή για μας. Η μεγάλη ευκαιρία μετά το 2-2 ήταν δικιά μας και θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα. Περιμέναμε από την Ξάνθη να μας πιέσει και αντιδράσαμε σωστά».Τώρα ο Άρης«Ο βαθμός της ισοπαλίας στα εκτός έδρας παιχνίδι