ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ- ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 89-66

Της Νίκης Βασιλείου 06/11/2010 (20:40) Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μιλένκο Τέπιτς , ο Παναθηναϊκός νίκησε το Περιστέρι με 89-66 στο κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων και πέτυχε την τρίτη νίκη στοφετινό πρωτάθλημα. Ο Σέρβος ήταν ο πρώτος σκορερ των πρασίνων με 24πόντους. Πολύ καλή εμφάνιση όμως πραγματοποιήσε και ο Νικ Καλάθης μετον Ιαν Βουγιούκα.
Ο Ζοτς, έδωσε τη ευκαιρία να αγωνιστούν στατελευταία λεπτά και οι δυο μικροί των πρασίνων, Μαραγκός, Καραμαλέγκος. Ο Π αναθηναϊκός ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι και ύστερα από ένα λεπτό αγώνα κατάφερε να ανοίξει το σκορ κάνοντας το 3-0 , την ίδια στιγμή που το Περιστέρι δεν είχε καταφέρει ακόμα να εκδηλώσει καμία επίθεση. Ο Σκοτ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την ομάδα των δυτικών προαστίων κάνοντας το 3-2. Όμως οι Τέπιτς και Καλάθης είχαν άλλη άποψη δεν ήθελαν να αφήσουν κανένα περιθώριο στο Περιστέρι και γρήγορα - γρήγορα έκαναν το 8-4 . Σε εκείνο το σημείο οι "πράσινοι ' υπέπεσαν σε απανωτά λάθη, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα των δυ