Οι Νικς «γονάτισαν» τους Μπουλς

Σημαντική νίκη σημείωσαν οι Νιου Γιορκ Νικς στην πόλη των ανέμων οπού νίκησαν τους Σικάγο Μπουλς με 120-112. Μεγάλοι πρωταγωνιστές οι Τόνεϊ Ντάγκλας και Ντανίλο Γκαλινάρι.Την πρώτη τους εντός έδρας ήττα υπέστησαν οι Σικάγο Μπουλς από τα χέρια των Νιου Γιορκ Νικς που πλέον μετά από αυτή τη νίκη έχουν ρεκόρ 2-2.Οι «Τάυροι» έχασαν τον έλεγχο του αγώνα στην δεύτερη περίοδο για να κάνουν ένα εντυπωσιακό come back στην τρίτη περίοδο. Στην τέταρτη περίοδο δεν κατάφεραν να συνεχίζουν στους ίδιους ρυθμούς και έτσι έφτασαν στην ήττα.Για τους Νιου Γιορκ Νικς ξεχώρισαν οι
Τόνεϊ Ντάγκλας που πέτυχε 30 πόντους σε 31 λεπτά αγώνα και ο Ντανίλο Γκαλινάρι. Ο Ιταλός πέτυχε 24 πόντους έχοντας πολύ καλά ποσοστά και 4/4 στα τρίποντα.Για τους Μπουλς προσπάθησε ο Ντέρικ Ρόουζ με 24 πόντους, αλλά αυτή τη φορά ο Λούολ Ντένγκ… κόλλησε στους 17 πόντους.Σικάγο Μπουλς – Νιου Γιορκ Νικς 112-120ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30 -34, 22-36, 31-23, 29-27