Ο Σάχα και τα αίτια της ισοπαλίας!

Στο ματς με την Αντερλεχτ  η ΑΕΚ έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στην κατάκτηση της νίκης και ουσιαστικά να αυξήσει σε πολύ μεγάλο ποσοστό τις ελπίδες πρόκρισης στον όμιλο στον οποίο μετέχει στο Europa League.Στο ματς με την Αντερλεχτ είναι δεδομένο πως η ΑΕΚ έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να φτάσει στην κατάκτηση της νίκης και ουσιαστικά να αυξήσει σε πολύ μεγάλο ποσοστό τις ελπίδες πρόκρισης που
(διατηρεί μεν, αλλά σε μικρό βαθμό) έχει από τον όμιλο στον οποίο μετέχει στο Europa League.Η απώλεια της νίκης ήταν αποτέλεσμα συνδυασμού γεγονότων. Κατ’ αρχήν διότι οι «κιτρινόμαυροι» δεν κατόρθωσαν να αξιοποιήσουν σημειώνοντας ένα γκολ την υπεροχή τους στο πρώτο 45λεπτό με τις ευκαιρίες που δεν μετέτρεψαν σε γκολ δυο από τους παίκτες που πήγαν καλά χθες (Μπλάνκο και Γκέντζογλου). Στη συνέχεια λόγω της κατάστασης στην οποία βρίσκονται και δεν τους επιτρέπει να βγάζουν στον αγωνιστικό χώρο το 100% των δυνατοτήτων τους για περισσότερο από 60-70 λεπτά σε κάθε αναμέτρηση. Επειτα επειδή δεν τους