Νταλγκλίς: Ήμασταν τραγικοί

Ο προπονητής της Λίβερπουλ, Κένι Νταλγκλίς ήταν έξαλλος με την εμφάνιση της ομάδας του κόντρα στην Μπράγκα για την φάση των 16 του Γιουρόπα Λιγκ, που οδήγησε στην τελική ήττα με 1-0.Μια σκιά της Λίβερπουλ και κέρδισε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-1 εμφανίστηκε στην Πορτογαλία και ο Κένι Νταλγκλίς ήταν έξαλλος για την εμφάνιση της ομάδας του, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, καθώς βρήκε θετικά στοιχεία στο δεύτερο.Αναλυτικά οι δηλώσεις του:«Ο
τρόπος με τον οποίο ξεκινήσαμε το παιχνίδι, τα πρώτα 35 λεπτά, ήταν τραγικός. Παρόλο που ποτέ δεν μας πίεσαν, σκόραραν από ένα πέναλτι όταν δεν πήγαιναν πουθενά, αλλά νομίζω ότι αυτό συνόψισε τον τρόπο με τον οποίο προσεγγίσαμε το παιχνίδι.Σίγουρα μπορώ να δώσω εύσημα στα παιδιά για το δεύτερο ημίχρονο, καθώς βελτιώθηκαν και ανέβασαν το τέμπο.Με το 1-0, έχουμε μια ευκαιρία. Πιστεύω ότι με τον τρόπο που ξεκινήσαμε, αν παίξουμε έτσι δεν έχουμε καμία ελπίδα.Μετά την αρχή που έκαναν, νομίζω ότι αξίζουμε αναγνώριση για τον τρόπο που αντιδράσαμε και με λί