ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΚΑΙ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

00:01 5/4/2011 - Πηγή: Gazzetta
Οι πρώτοι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Α΄Κατηγορίας Ανδρών ολοκληρώθηκαν με την Ανόρθωση να παίρνει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό μετά τη νίκη της με 3-0 σετ απέναντι στην Αναγέννηση Δερύνειας. Το μεγάλο ντέρμπι στο «Αφροδίτη» κατέληξε σε νίκη της Νέας Σαλαμίνας με 2-3 σετ με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης αφού με νίκη στην έδρα τους την ερχόμενη Παρασκευή «σφραγίζουν»
το εισιτήριο για τον τελικό. Παρά την ήττα, ο Παφιακός θα τα δώσει όλα για τη νίκη στο δεύτερο αγώνα της Παρασκευής, η οποία πιθανόν να του δώσει και την πρόκριση για τον τελικό, λαμβανομένου υπόψη ότι πήρε δύο σετ με αρκετή διαφορά στους πόντους. Το σίγουρο είναι πως όλα είναι ανοιχτά για το δεύτερο ημιτελικό στο «Σπύρος Κυπριανού».Ανόρθωσις-Αναγέννηση 3-0 (25-17, 25-19, 25-23)Ανόρθωσις (Πέτρος Κοντός): Οικονομίδης, Ουζούνοφ, Μιχαήλ, Μάρτιν, Τσάβες, Κοντός, Πλατρίτης-ΛίμπεροΑναγέννηση (Αντρος Παναγιώτου): Στέκα, Θόρπ, Κουμή, Χρυσοστόμου, Γουϊτον,Αχιλλέως Ζάνης-ΛίμπεροChloe’s Παφιακός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (24-26, 25-17, 22-25, 25-19, 15-17)  Chloe's Παφιακός (Ντράγκαν Μιλόσεβιτς): Τσαγγαρίδης Α., Τσαγγαρίδης Γ., Ανάτσκοφ, Καρεσίου, Σβετοζάρεβιτς, Λιούπισιτς, Παπαχριστοδούλου-ΛίμπεροΝέα Σαλαμίνα (Μάρκο Κλοκ): Κούτουριτς, Δημητρίου, Ιωάννου, Χατζηφιλίππου, Ζουράβλιεφ, Μπόικοβιτς, Χρίστου-Λίμπερο Aπό ιστοσελίδα ΚΟΠΕ

Πηγή: kerkida.net