Μοιράστηκαν τις νίκες

Από μια νίκη πέτυχαν Έβρος και Καβάλα στα μεταξύ τους παιχνίδια, που έγιναν σε δυσμενείς καιρικές συνθήκες.

ΠΑΙΔΕΣ ΕΒΡΟΥ-ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 2-1: Οι φιλοξενούμενοι έχαναν τις ευκαιρίες, αλλά οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα γκολ. Προηγήθηκαν με 1-0 στο ημίχρονο, έκαναν το 2-0 στην αρχή της επανάληψης και πήραν τη νίκη γοήτρου με 2-1. Στο 1΄προσπάθεια του Ελληνίδη στο δοκάρι, στο 21΄ εκτέλεση κόρνερ του Πράμου, στην προσπάθεια του Μπάτη να διώξει έγινε το 1-0 και έτσι έληξε το

ημίχρονο. Στο 45΄ ο Κυριζάκης εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα και έκανε το 2-0. Στο 59΄ όμορφη συνεργασία Κώτσιου, Ζιμπλιακίδη σουτ του πρώτου και 2-1. Στο 70 τετ-α-τετ του Μπαρέτα από πλάγια θέση περνά και τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Διαιτητής: Παπαγγελής (Θράκης).

ΠΑΙΔΕΣ ΕΒΡΟΥ: Θυμιανίδης, Σερπεζής, Σαμαλίδης, Κεσκισιάδης, Παρασκευάς, Πατσιώρας, Κυριζάκης, Κεσάτης (57 Μπουργκούδης), Δράκος (52 Λαζαρίδης), Ελληνίδης, Π