Μικτές ΕΠΣΗ: Αποχαιρέτησαν με το δεξί τους ομίλους

Με τέσσερα γκολ αποχαιρέτησε την φάση των ομίλων η ομάδα παίδων της ΕΠΣΗ που συνέτριψε το Ρέθυμνο με 4-1.Η ομάδα του Θόδωρα Μαρταβατζή ήθελε μόνο τη νίκη για να πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο ενώ οι Ρεθυμνιώτες έπαιζαν για δύο αποτελέσματα. Ωστόσο το Ηράκλειο μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και από τα πρώτα λεπτά έδειξε ποια ομάδα ήταν το «αφεντικό» της αναμέτρησης και πήρε προβάδισμα από το 4ο λεπτό με τέρμα του Ροβύθη.Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γιακουμάκης που πέτυχε τα 4 από τα 9 γκολ της ομάδας του. Ο νεαρός επιθετικός μετέτρεψε το 1-0 σε 4-0 με τρία γκολ στο 25, 27`, 29΄ ενώ με τα τέρματα των Κοζορώνη(38΄) και Ροβύθη(44΄) διαμορφώθηκε το 6-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.Στο δ