Με… Λεονάρντο δεν χάνει!

Ο Λεονάρντο έφερε νέο αέρα στο Μιλάνο και η Ίντερ μπήκε ξανά σε τροχιά τίτλου. Σε εξ’ αναβολής ματς κόντρα στην Τσεζένα, οι «νερατζούρι» επιβλήθηκαν 3-2 πετυχαίνοντας την τέταρτη διαδοχική νίκη!Ο Βραζιλιάνος τεχνικός δίνει τις… δικές του απαντήσεις και η Ίντερ μπαίνει ξανά σε τροχιά τίτλο. Με τον Λεονάρντο στον πάγκο της έχει πέντε διαδοχικές νίκες (τέσσερις στο πρωτάθλημα), με το «τρίποντο» κόντρα στην Τσεζένα (3-2 σε εξ’ αναβολής) μείωσε στους έξι βαθμούς από την κορυφή, ενώ έχει και ένα ματς λιγότερο.
Όλα έγιναν σε ένα ημίχρονο, η Ίντε μπήκε μπροστά στο σκορ στο 14’ με γκολ
του Ετό, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μιλίτο πέτυχε το 2-0. Η Τσεζένα δεν τα παράτησε, βγήκε μπροστά, εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην αντίπαλη άμυνα και ο Μπογδάνι στο 23’ μείωσε σε 2-1. Σαν να μην έφτανε αυτό, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν έξι λεπτά αργότερα με τον Τζιακερίνι. Κάπου εκεί η Ίντερ «ξύπνησε», ανέλαβε την πρωτοβουλία και είχε δυο καλές φάσεις με Ετό- Μιλίτο. Την… χαριστική βολή όμως έδωσε στις καθυστερ