Φερέιρα: «Είμαι αισιόδοξος»!

Ικανοποιημένος από την απόδοση του Παναθηναϊκού και αισιόδοξος για τη ρεβάνς, ακόμη και με εμφάνιση όπως αυτή της Τετάρτης. Ο λόγος για τον Ζεσουάλδο Φερέιρα!Ο προπονητής του Παναθηναϊκού είπε τα ακόλουθα στη συνέντευξη Τύπου.
Γίνεται μια προσπάθεια στον Παναθηναϊκό να βάλει κάποια πράγματα στο παιχνίδι του. Επαιξε από τα πλάγια
αλλά δεν μπορεί από τον άξονα. Σας προβληματίζει αυτό;

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Ο Παναθηναϊκός έπαιξε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, είχαμε 3-4 σαφείς ευκαιρίες για γκολ και σε αυτό το διάστημα η ΑΕΚ δεν είχε ευκαιρίες. Κατανοώ πλήρως ότι η ΑΕΚ είναι μια καλή ομάδα, με εμπειρία και πολύ ποιοτικούς παίκτες. Δεν είναι αγώνας που κρίνεται στους βαθμούς αλλά στη διαφορά τερμάτων, που γίνεται μεταξύ των αγώνων. Τελειώσαμε το πρώτο ημίχρονο 0-0, μετά χάσαμε 0-2 και αυτό είναι το αρνητικό. Είναι αρνητικό που δεχθήκαμε δύο γκολ εντός έδρας αλλά ο Παναθηναϊκός σαν μεγάλη ομάδα που είναι έχει ακόμη ένα ματς, στο ίδιο γήπεδο, για να μπορέσει να προκριθεί. Θεωρώ ό