Λύτρωση στις καθυστερήσεις για Ρούβα, Ασίτες

Χούτρης και Φουκαράκης λύτρωναν στις καθυστερήσεις του αγώνα Ασίτες και Ρούβα φέρνοντας τις ομάδες τους ένα βήμα από την κορυφή ενώ την ίδια ώρα η Επισκοπή άφηνε βαθμούς στην Βιάννο.Όλα τα "λεφτά" της αγωνιστικής ήταν οι καθυστερήσεις των παιχνιδιών όπου σημειώθηκαν δύο γκολ στα πιο κρίσιμα παιχνίδια. Την ώρα που η Επισκοπή άφηνε βαθμούς στην Βιάννο μένοντας στο 1-1 με τον Πατούχα, το ίδιο φαινόταν ότι θα συμβεί και για τους Ρούβα - Ασίτες.

Όμως, ενώ αυτά τα παιχνίδια ήταν ισόπαλα 0-0, στις καθυστερήσεις άλλαξε άρδην η κατάσταση.
Στην Γεργέρη, ο παρολίγον μοιραίος για τον Ρούβα Φουκαράκης, καθώς είχε χάσει πέναλτι, σκόραρε δίνοντας στον Ρούβα την μεγάλη νίκη με 1-0 επί του ΠΟΑ στο ντεμπούτο του Μύρωνα Σηφάκη.

Στα Χανιά και το Ακρωτήρι, ο Πανακρωτηριακός έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη, όμως οι Ασίτες κατάφεραν να φύγουν με ένα σπουδαίο τρίποντο χάρις στο γκολ του Χούτρη.