«Δώρο» Κάρολ στη Γιουνάιτεντ!

Η τρίτη διαδοχική «γκέλα» στο πρωτάθλημα και για πρώτη φορά φέτος η Τσέλσι αποχαιρετά την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ. Οι «Μπλε» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τη Νιούκασλ με τον Κάρολ να βάζει τη σφραγίδα του!Η επιστροφή στις νίκες κόντρα στη Ζίλινα σκόρπισε αισιοδοξία στους «Μπλε», όμως οι «ανθρακωρύχοι» τους προσγείωσαν ανώμαλα και το 1-1 τους έριξε για πρώτη φορά από την κορυφή. Η κακή μέρα για την Τσέλσι φάνηκε μόλις στο 6’ όταν ο Άλεξ υπέπεσε σε τεράστιο λάθος, και ο Κάρολ δεν το άφησε ανεκμετάλλευτο. Οι «Μπλε» ανέβασαν ρυθμό, έβαλαν τους γηπεδούχους στην περιοχή τους, ωστόσο δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν
την μεγάλη ευκαιρία, μέχρι το 45’. Στις καθυστερήσεις ο Καλού ισοφάρισε σε 1-1 δίνοντας διαφορετική τροπή.
Στην επανάληψη η Τσέλσι πίεσε, όμως η άμυνα της Νιούκασλ κράτησε μέχρι το τέλος, και τους φιλοξενούμενους να έχουν να θυμολυνται μια μεγάλη φάση μόνο, με τον Καλού στο 86’ όταν από πλάγια και σε κενή εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική γκέλα στο πρωτ