Λύτρωση με Ντε Καμάργκο!

Η Γκλάντμπαχ με τον Ντε Καμάργκο να σκοράρει στο τελευταίο... δευτερόλεπτο πήρε σπουδαία απέναντι στην Μπόχουμ με 1-0 και έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή της στην Μπουντεσλίγκα!   Για... ευρωπαϊκό εισιτήριο πήγε το προηγούμενο καλοκαίρι ο Ντε Καμάργκο στη Γκλάντμπαχ, όμως το... εισιτήριο παραμονής στη Μπουντεσλίγκα είναι αυτό που μάλλον θα της δώσει. Ο πρώην παίκτης της Σταντάρ με ωραίο τακουνάκι στην τελευταία φάση του αγώνα έδωσε σπουδαία νίκη 1-0 στη Γκλάντμπαχ, άφησε
στα... κρύα του λουτρού τη Μπόχουμ, η οποία την επόμενη Τετάρτη θα επιδιώξει την ανατροπή και την άνοδο στη Μπουντεσλίγκα.  Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως η μπάλα δεν έμπαινε, έτσι έπρεπε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις και έπειτα από φάσεις διαρκείας ο Ντε Καμάργκο να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του, η οποία και δεν είχε νίκη στα 15 (!) τελευταία ματς κόντρα στη Μπόχουμ. Για... ευρωπαϊκό εισιτήριο πήγε το προηγούμενο καλοκαίρι ο Ντε Καμάργκο στη Γκλάντμπαχ, όμως το... εισιτήριο παραμονής στη Μπουντεσλίγκα είναι αυτό που μάλλον θα της δώσει. Ο πρώην παίκτης της Σταντάρ με ωραίο τακουνάκι στην τελευταία φάση του αγώνα έδωσε σπουδαία νίκη 1-0 στη Γκλάντμπαχ, άφησε στα... κρύα του λουτρού τη Μπόχουμ, η οποία την επόμενη Τετάρτη θα επιδιώξει την ανατροπή και την άνοδο στη Μπουντεσλίγκα.    Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως η μπάλα δεν έμπαινε, έτσι έπρεπε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις και έπειτα από φάσεις διαρκείας ο Ντε Καμάργκο να δώσει τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του, η οποία και δεν είχε νίκη στα 15 (!) τελευταία ματς κόντρα στη Μπόχουμ.