Γκέκος: «Καλύτερα στο πρωτάθλημα Τύπου»

Στα προβλήματα της ΑΕΚ αναφέρθηκε για ακόμη μια φορά έπειτα από ματς ο Μηνάς Γκέκος, ο οποίος έφερε ως παράδειγμα καλύτερης οργάνωσης μιας ομάδας του πρωταθλήματος Τύπου!«Mετά το ματς με το Μαρούσι με ρωτήσατε πόσοι παίκτες θα είναι στην προπόνηση και απάντησα δεν ξέρω. Σας έλεγα την αλήθεια. Χθες πήγαμε στην προπόνηση και έλλειπε ένας παίκτης. Εσείς, οι δημοσιογράφοι στο πρωτάθλημα Τύπου έχετε ένα γήπεδο, είστε δέκα παίκτες και έχετε τη μπάλα. Εμείς έχουμε μόνο τη μπάλα. Παίκτες δεν έχουμε, τη Δευτέρα αλλάζουμε γήπεδο, όπου θα έχουμε 9-12
το πρωί προπόνηση, ενώ παίζουμε αγώνες το απόγευμα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον κόουτς και τον Ίκαρο για την πορεία και τη σημερινή τους νίκη. Για εμάς ήταν το τρίτο ματς σε εφτά μέρες.
Στο πρώτο δεκάλεπτο χάναμε τις μπάλες και κάναμε εφτά λάθη λόγω κούρασης. Εμείς κάναμε μια μεγάλη προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο να γυρίσουμε το παιχνίδι μέχρι ένα σημείο, αλλά δεν αντέξαμε. Δεν έχω κανένα παράπονο από τα παιδιά. Έδωσαν ό,τι είχαν. Χθες το β