Τριπλά... απολαυστικοί!

Ντίμιταρ Μπέρμπατοφ και Ρόμπιν Φαν Πέρσι πέτυχαν χατ-τρικ και οδήγησαν τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Άρσεναλ σε νίκες επί των Μπέρμιγχαμ (5-0) και Γουίγκαν (3-0) αντίστοιχα.Ασταμάτητη η Γιουνάιτεντ, απολαυστικός ο Μπέρμπατοφ

Η Μπέρμιγχαμ έγινε... έρμαιο των ορέξεων των παικτών του Σερ Άλεξ Φέργιουσον και υπέστη βαριά ήττα από την αήττητη Γιουνάιτεντ με 5-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν για ακόμη μία φορά φέτος ο Ντίμιταρ Μπέρμπατοφ, που πέτυχε χατ-τρικ.

Ο Βούλγαρος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 2', διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ωραίο τελείωμα στο 31',
πριν ο Γκιγκς κάνει το 3-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μπέρμπατοφ πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο 53', ενώ ο Νάνι με πολύ ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 73' για τους «κόκκινους διάβολους», οι οποίοι παρέμειναν για 22 παιχνίδι χωρίς ήττα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ.