Φιλική νίκη της Ξάνθης

Σε σημερινό φιλικό, που διεξήχθη στο γήπεδο Πηγαδιών, η Ξάνθη νίκησε 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα, με γκολ που σημείωσε στο 90' ο Θόδωρος Βασιλακάκης με κοντινή προσπάθεια και σουτ.Η ΣΚΟΝΤΑ Ξάνθη μπόρεσε να κερδίσει με σκορ 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα σε φιλικό, που έγινε στο γήπεδο Πηγαδιών. Το γκολ έβαλε στο 90' ο Θόδωρος Βασιλακάκης με κοντινή προσπάθεια και σουτ. Στο πρώτο ημίχρονο μόνο δύο ήταν οι καλές στιγμές. Το σουτ του Αντεφέμι στο 20' έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και το φάουλ του Έλλινγκτον στο 34' απέκρουσε o Γιακουμής. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν με σαφώς περισσότερη διάθεση και στο ξεκίνημα και είχαν τρεις καλές στιγμές με τους Κατόγκο (52'), Πόι (55') και Γκλέισον (57'). Στο 65' ο Έλλινγκτον έδωσε την ασίστ στον Πόι που έκ