«Έπεσε» στα Πηγάδια ο Άρης!

Τι και αν ήταν η πιο φορμαρισμένη ομάδα της Σούπερ Λίγκας; Ο Άρης... έπεσε μέσα στα Πηγάδια και έχασε 2-1 από την Ξάνθη που πήρε μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη με τα γκολ των Λέιτε και Έλιγκτον. Μείωσε ο Τζόνσον στο 90'. «Έπνιξε» τον Άρη στα πηγάδια η Ξάνθη χάρη στα γκολ που πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο οι Μρσελάο στο15' και Ελινγκτον στο 35ο λεπτό. Με την νίκη αυτή οι Ακρίτες ανασάνουν βαθμολογικά. Οι Θεσσαλονίκης μετά από 5 συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα γνώρισαν την ήττα με τους δύο Αμερικανούς Τζόνσον και Αντού να είναι οι καλύτεροι του Άρη. Μάλιστα ο πρώτος πέτυχε και το παρθενικό του γκολ, ενώ ο δεύτερο λίγο έλειψε να δώσει στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Γιάννης Ματζουράκης αποφάσισε να παρατάξει την ομάδα του με σχήμα 4-5-1 και τ