Είδαν νίκη στην Κομοτηνή!

Ο Πανθρακικός περίμενε 20 αγωνιστικές για να... σπάσει το ρόδι στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε με 3-2 τον Εργοτέλη. Χρυσός σκόρερ ήταν ο Αρσενίεβιτς. Δυο φορές προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι!Πρώτη φάση και γκολ!Το πρώτο ημίχρονο στην Κομοτηνή ξεκίνησε ιδανικά για τον Εργοτέλη, καθώς στο 16', στην πρώτη φάση του αγώνα, προηγήθηκε στο σκορ με κοντινό πλασέ του Ορφανού στην κίνηση, έπειτα από γύρισμα του Τσεσνάουσκις. Οι Κρητικοί έδειξαν από την αρχή του αγώνα να πατάνε πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και, έτσι, πήραν κεφάλι στο σκορ. Μάλιστα, δυο λεπτά αργότερα είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, αλλά ο Ρόκα απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Ορφανού μέσα από την περιοχή. Απ' το πουθενά η ισοφάριση