Έμεινε όρθια η Κέρκυρα!

Τι και αν έχανε με 2-0 μέχρι το 76ο λεπτό; Η Κέρκυρα βρήκε τον τρόπο ν' αποδράσει με την ισοπαλία (2-2) από την έδρα του Αιγάλεω στον εναρκτήριο αγώνα της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έπαιξε η αποβολή του Βάσι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 56'. Στο γήπεδο βρέθηκε ο football manager του Παναθηναϊκού, Κώστας Αντωνίου. Πολύ σκληρή για να... πεθάνει αποδείχθηκε η Κέρκυρα στο "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης". Οι φιλοξενούμενοι ήταν πίσω στο σκορ έως το 76'. Έχαναν με 2-0 χάρις σε δύο γκολ του Πουλάκου (11', 52') που προσπάθησε να γίνει ο μεγάλος ήρωας του αγώνα. Το συγκρότημα του Μπάμπη Τεννέ μείωσε αρχικά στο 76' με τον Λαμπρόπουλο και δύο λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με τον Σίλβα. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του ματς έ