Χάλκινος ο Νέμεθ!

Την τρίτη θέση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος κάτω των 20 ετών κατέλαβε η Ουγγαρία καθώς κέρδισε στα πέναλτι με 2-0 την Κόστα Ρίκα, με τον Κρίστιαν Νέμεθ να κάνει σπουδαία εμφάνιση. Ο επιθετικός της ΑΕΚ πέρασε ως αλλαγή στο 19ο λεπτό και ήταν ιδιαίτερα δραστήριος, κερδίζοντας το πέναλτι με το οποίο οι Μαγυάροι ισοφάρισαν σε 1-1. Το παιχνίδι πήγε στην «ρώσικη ρουλέτα» εκεί όπου ο Νέμεθ σκόραρε,
ενώ μεγάλη εμφάνιση έκανε και ο γκολκίπερ Γκουλάτσι με τρεις αποκρούσεις! Ο Νέμεθ είχε πρόβλημα τραυματισμού για αυτό και δεν ξεκίνησε βασικός, όμως χρειάστηκε να μπει στο 19ο λεπτό ως αναγκαστική αλλαγή στην θέση του Φούτας. Αρκετά δραστήριος, πίεσε τους Κοσταρικανούς και έκανε αισθητή την παρουσία του, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο 71ο λεπτό όταν και νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Αλβαράδο, αλλά και δύο λεπτά αργότερα όταν έστειλε την μπάλα άουτ. Ωστόσο, η ομάδα της Κεντρικής Αμερικής ήταν αυτή που άνοιξε το σκ