Έχασε έδαφος ο ΟΦΗ!

Την τρίτη σερί εκτός έδρας ήττα του γνώρισε ο ΟΦΗ που έχασε με 2-0 στη Θεσσαλονίκη από τον Αγροτικό Αστέρα! Με το ίδιο σκορ επικράτησε δύσκολα ο Λεβαδειακός της Καρδίτσας.Στη Θεσσαλονίκη, τα δύο γκολ του Ναλμπάντη από το πρώτο ημίχρονο έδωσαν τη νίκη με 2-0 στον
Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη και πλησίασε στην εξάδα. Αντίθετα, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ήττα του Παναιτωλικού και έμεινε έξι βαθμούς πίσω από την ομάδα του Αγρινίου που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Με το ίδιο σκορ αλλά με μεγαλύτερη δυσκολία, κέρδισε ο Λεβαδειακός την προτελευταία Καρδίτσα. Οι Βοιωτοί προηγήθηκαν στο 75' με  πέναλτι του Μπάρκογλου, ενώ στο 83' ο Ναπολεόνι διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής των Αλεξίου και Γκόμες στις καθυστερήσεις.