Στραβοπάτησε ο ΟΦΗ, που ηττήθηκε στον Εύοσμο 2-0 από τον Αγροτικό ΑστέραΙ Ανεβαίνει ο Λεβαδειακός, 2-0 την ΑΣΑ

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας, που επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ στον Εύοσμο, για τη 15η αγωνιστική της Football League. Η πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα ανήκε στους φιλοξενούμενους, καθώς στο 16ο λεπτό ο Βλόνταρτσικ έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 31' μετά από ωραίο συνδυασμό ανάμεσα στον Γκόμεζ, τον Σαπάνη και τον Ναλμπάντη, ο τελευταίος έπιασε το σουτ κι άνοιξε το σκορ για τους θεσσαλονικείς.Δώδεκα
λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους και πάλι με τον Ναλμπάντη. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου προσπάθησε να πιέσει ώστε να πετύχει κάποιο γκολ, ωστόσο οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη είχαν διαβάσει καλά τον αντίπαλό τους και δεν του επέτρεψαν να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Γουναρίδη.Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε και ο Λεβαδειακός, που επιβλήθηκε εντός έδρας της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-0 και σκαρφάλωσε στην πέμπτη προνομιούχο θέση της Football League. Μέχρι το 75ο λεπτό του παιχνι