«Διπλό» στον... Τσιάρα το Περιστέρι!

Νίκησε στο Αλεξάνδρειο, νίκησε και στη Νέα Σμύρνη! Το Περιστέρι άνοιξε τα... φτερά του στο κλειστό της «Αρτάκης» (61-66), έχοντας για αντίπαλο μόνο τον Γιώργο Τσιάρα (26π.), που πάλευε μόνος του.Οι γηπεδούχοι είχαν σε κακή ημέρα τους ΜακΛάουντ και Βούγιανιτς, με τους «κυανοκίτρινους» να αντεπιτίθονται στην τρίτη περίοδο και να φτάσουν σε ακόμη ένα μεγάλο «διπλό». Πλέον η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έχει θετικό πρόσημα
(4-3), εν αντιθέσει με τους «κυανόρεθρους, που, μετά και την τρίτη φετινή εντός έδρας ήττα τους, «έπεσαν» στο 3-4.

Ο Γιώργος Τσιάρας ήταν εξαιρετικός, αλλά ήταν και απελπιστικά μόνος και δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει το ροζ φύλλο απέναντι σε έναν αντίπαλο που στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και να φύγει με τη νίκη από το κλειστό της οδού «Αρτάκης». Με «όπλο» τις δεύτερες επιθέσεις και το τρέξιμο στο ανοιχτό γήπεδο, το Περιστέρι πήρε «κεφάλι» στα μισά της τρίτης περιόδου, φτάνοντας από το 36-30 του 23' στο 37-38 του 27', π