«Δικέφαλη»... πτήση εξάδας!

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο... καθάρισε με 82-67 το Περιστέρι και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην πρώτη εξάδα. Εξαιρετικό ντεμπούτο από Ντελινικάιτις. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ αλλά το Περιστέρι ισορρόπησε το ματς και οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο -πόντο. Το 22-22 της πρώτης περιόδου τα λέει όλα για το ντέρμπι που γινόταν. Στην δεύτερη περίοδο ο Γκρέγκορι έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ, οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 29-31 αλλά ο «δικέφαλος» με πόντους μέσα από το «ζωγραφιστό» πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +6(40-34).Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Μαρκόπουλου πάτησαν... γκάζι μέσα σε πέντε λεπτά πήγαν στο +15(51-36) και κάπου εκεί τέλειωσε η σεμνή τελετή, με τον Π