Τσέλσι για νταμπλ!

Πετυχαίνοντας όλα της τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Τσέλσι επικράτησε με 3-0 της Άστον Βίλα και έκλεισε εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου που θα γίνει στις 15 Μαΐου!Για δέκατη φορά στην ιστορία της θα βρεθεί στον τελικό του Κυπέλλου η Τσέλσι καθώς επικράτησε με 3-0 της Άστον Βίλα στο Γουέμπλεϊ και πλέον περιμένει τον αντίπαλο της που θα προκύψει από τον αυριανό αγώνα της Τότεναμ με την Πόρτσμουθ που θα γίνει ως είθισται και αυτός στο «ναό του ποδοσφαίρου»!Η δεδομένη διαφορά δυναμικότητας αλλά και το πρόσφατο 7-1 στο ματς πρωταθλήματος έδιναν μεγάλο αέρα υπεροχής στην ομάδα του Αντσελότι, όμως τα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο αποδείχθηκαν ιδιαίτερα δύσκολα για τους «μπλε»! Η Βίλα ήταν ιδιαίτερα παθιασμένη, πήρε τις περισσότερες προσωπικές μονομαχίες και έκλεισε