Διακοπή λόγω βροχής!

Η καταρρακτώδης βροχή που έπεφτε στο «Ταναντάις» ανάγκασε τον διαιτητή της αναμέτρησης ανάμεσα στην Νταντί Γιουνάιτεντ και την Ρέιντζερς να μην βγάλει τις ομάδες από τα αποδυτήρια για το δεύτερο ημίχρονο! Οι πολλές «λίμνες» που είχαν δημιουργηθεί στο γήπεδο σε συνδυασμό με το ότι η βροχή δεν έλεγε να σταματήσει, έβαλαν σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαριστών και έτσι ο Μάικ Τάμελτι πήρε την απόφαση να μην συνεχιστεί το παιχνίδι. «Αν συνέχιζα το παιχνίδι, θα υπήρχει κίνδυνος για την ασφάλεια των παικτών. Προσπαθούσαν πολύ δύσκολα να σταθούν στα πόδια τους και ήμουν ανήσυχος για την σωματική τους ακεραιότητα», ήταν τα χαρακτηριστικά λόγια του διαιτητή. Στα πρώτα 45 λεπτά, η Ρέιντζερς ήταν αυτή που είχε πάρει το προβάδισμα με 1-0, χάρη σε γκολ του Ντέιβις στο 29ο λεπτό. Πλέον, αυτό