«Μπλε» η πρόκριση στο «Ελ Πάσο»

Η Καλλιθέα των οικονομικών προβλημάτων και της πιθανής αποχώρησης από το πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής είναι στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας Hellas On Line, αφού κέρδισε στο «Ελ. Πάσο» με 4-3 στα πέναλτι τα Τρίκαλα. 1-1 στην κανονική διάρκεια και την παράταση.Σε ένα νωθρό παιχνίδι η Καλλιθέα μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 3' απείλησε την εστία των Τρικάλων, με το σουτ του Κατσαρού να αποκρούει ο Τόλιος. Χωρίς πολλά πολλά στο 23' ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους με προβολή του Τσάνα από το ύψος της μικρής περιοχής. Αυτό ανάγκασε τους φιλοξενούμενους να βγουν στην αντεπίθεση και στο 35' έχασαν σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσουν το παιχνίδι, καθώς ο Ένοκ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αθανασόπουλου.