Καβάλα... στους 8!

Στους «8» του κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται η Καβάλα, καθώς επικράτησε του Λεβαδειακού εκτός έδρας με 4-2 στα πέναλτι. Τα 120 λεπτά έληξαν 0-0. Αποβλήθηκε ο Ντομπρασίνοβιτς και δεν παίζει με Ολυμπιακό.Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί πριν λίγες μέρες, στην Καβάλα, για το πρωτάθλημα και είχαν έρθει ισόπαλες 2-2. Ισόπαλες ήρθαν και τώρα, στη Λιβαδειά, για τη φάση των «16» του κυπέλλου, μετά από 120 λεπτά. Κατά τη διάρκεια αυτών υπήρξαν κάποιες καλές ευκαιρίες για αμφότερες τις ομάδες, αλλά γκολ δεν μπορούσαν να βάλουν. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και απείλησαν στα πρώτα λεπτά με τον Μπάρκογλου, για να πάρουν οι φιλοξενούμενοι τον έλεγχο του παιχνιδιού μετά το πρώτο 20λεπτο. Η Καβάλα ήλεγξε τον ρυθμό μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, αλλ