Μπάγεβιτς: «Παίξαμε καλά»!

Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα στην Καβάλα η ΑΕΚ δεν βλεπόταν. Ήταν μια ομάδα χωρίς αρχή, μέση και τέλος, μια ομάδα που δεν ήξερε τι ακριβώς έπαιζε... Αυτό το είδαν όλοι, αλλά όχι και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, που τόνισε στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος της αναμέτρησης ότι η Ένωση έπαιξε καλά και είχε πάθος και θέληση. «Η ΑΕΚ έπαιξε καλά σήμερα και η Καβάλα
το ίδιο. Είχαμε και θέληση και πάθος και φυσικά ευκαιρίες. Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα δεν μπήκαμε δυνατά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δυο ευκαιρίες πολύ σημαντικές με τον Μαϊστόροβιτς και τον Γιάχιτς, ενώ το ίδιο είχαμε και στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά το 1-1 κάναμε ένα λάθος και δεχθήκαμε γκολ αλλά και πάλι στην συνέχεια είχαμε ευκαιρίες για να φτάσουμε στο γκολ. Είχαμε και ατυχία, αφού και οι τρεις αλλαγές ήταν αναγκαστικές, αφού και ο Λεονάρντο και ο Γιάχιτς και ο Καράμπελας ζήτησαν αλλαγή. Και εμείς θα μπορούσαμε να κερδίσουμε σήμερα αλλά πιο δίκαιο θα