Από «πεντάρα» σε «πεντάρα»(video)

Έτοιμη για τη μεγάλη πορεία στην Ευρώπη φαίνεται πως είναι η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, αφού «πετάει φωτιές» στα μέχρι τώρα παιχνίδια της και φορτώνει ασταμάτητα τα αντίπαλα δίχτυα.

Οι Πορτογάλοι είναι πρώτοι στον τον όμιλο με 9 βαθμούς πλέον και έχουν «καθαρίσει» την υπόθεση πρόκριση. Γεμάτο το πρώτο ημίχρονο με 5 γκολ. Το σκορ άνοιξε το 7ο κιόλας λεπτό ο Ντιόγκο Σολομάο και με δύο γκολ του Λίεντσον (13’,27’) το σκορ εκτοξεύτηκε στο 3-1, αφού ο Στεφ Γουίλς είχε μειώσει προσωρινά για την ομάδα της Γάνδης στο 17’ σε 2-1.  Η ασταμάτητη Σπόρτινγκ όμως συνέχισε να σκοράρει, αφού ο Μανίς έκανε το 4-1 στο 38’.

Με  τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, στο 60’, ο Έλντερ Πόστιγκα σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (5-1).