Check in για Παγδατή, Τζόκοβιτς

Τα εισιτήριά τους για τον δεύτερο γύρο του Wimbledon τσέκαραν Μάρκος Παγδατής και Νόβακ Τζόκοβιτς.  Μεγάλη νίκη με 3-2 σετ πήρε κόντρα στον Μπλέικ ο Κύπριος. Στην επόμενη φάση του τρίτου τουρνουά Grand Slam της σεζόν προκρίθηκε ο Κύπριος πρωταθλητής, Μάρκος Παγδατής, ο οποίος επικράτησε σε ένα ματς γκραν γκινιόλ του Αμερικανού, Τζέιμς  Μπλέικ, με 3-2 σετ (6-4, 6-2, 6-7, 4-6, 6-4). Ο Παγδατής στον δεύτερο γύρο θα αντιμετωπίσει τον Ιταλό Αντρέας Ζέπι, ο οποίος πέταξε εκτός συνέχειας  τον Ισπανό, Αλμπερτ Μοντάνιες, με 3-0 σετ (6-4, 6-4, 7-5). Εύκολο απόγευμα πέρασε ο Σέρβος, κάτοχος του Australian Open, Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος χρειάστηκε μόλις μία ώρα και 20 λεπτά για να κερδίσει με 6-4, 6-1, 6-1 τον Γάλλο αντίπαλό του, Ζερεμί Σαρντί.