AΣΠΡΟ… ΜΑΥΡΑ εγκαίνια! (video)

Με ήττα αποχαιρέτισε η Λάρισα το Αλκαζάρ, με ήττα καλωσόρισε και το ARENA! Ο ΠΑΟΚ δεν έδωσε δώρα αλλά πήρε! Το τρίποντο (2-1) που βύθισε ακόμη περισσότερο τους Θεσσαλούς βαθμολογικά!Από τον Λευκό Πύργο έπεσε ο ΠΑΟΚ και στάθηκε στα πόδια του. Ο Δικέφαλος του Βορρά με μια εμφάνιση τραγική, από το 18ο λεπτό μέχρι και το τέλος του
αγώνα πήρε την νίκη καταστρέφοντας τα σχέδια των γηπεδούχων να μπουν με το δεξί στο νέο τους γήπεδο.Οι Θεσσαλονικείς με γκολ του Κοντρέρας στο 11ολεπτό και του Αθανασιάδη στο 72ο λεπτό πήραν οξυγόνο μετά την ήττα από τον Ατρόμητο.Ο Χαλκιάς, ο Μπλάζεκ και οι τραυματισμοίΗ Λάρισα κατάφερε να ισοφαρίσει με την βοήθεια του Χαλκιά στο 17ο λεπτό με τον Κουζέν. Το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου μάλλον αδικεί την ΑΕΛ καθώς αν ο Μπλάζεκ είχε καθαρό μυαλό το σκορ θα ήταν διαφορετικό. Πολλά τα προβλήματα για τον ΠΑΟΚ που θυμίζει νοσοκομείο καθώς ο Ίβιτς αποχώρησε, ο Κοντρέρας είχε πόνους στο πόδι το ίδιο και ο Βιτόλο.Ποιους εμπιστεύτηκε ο Κατσάρας Η Λάρισα με υπηρεσιακό προπο