ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπράγκα- Εστορίλ: 3-2
(Άλαν, 32', 54' πεν, Κουστόδιο 74'-Εβάνδρο 17', Σέμπα 86')

Την 3η φετινή νίκη της πανηγύρισε η Μπράγκα που επικράτησε της Εστορίλ με 3-2.

Η Μπράγκα έχασε από το 15' με κόκκινη τν Μπαϊάνο και μάλιστα στην ίδια φάση ο Εβάνδρο με πέναλτι έκανε το 1-0 για την Εστορίλ, αλλά στο 32' ο Άλαν έφερε στα ίσα το ματς. Στο 52' ήταν η σειρά της Εστορίλ να μείνει με 10 παίκτες, καθώς ο Ταβάρες έκανε πέναλτι και ο Άλαν από τα 11 μέτρα έβαλε μπροστά στο σκορ την Μπράγκα. Στο 64' η Εστορίλ έχασε και τον Γκέρσο με κόκκινη και ο Κουστόδιο

στο 74' έγραψε το 3-1. Παρότι αγωνιζόταν με 9 παίκτες, η Εστορίλ πέτυχε ακόμη ένα γκολ στο 86' με τον Σέμπα.

Ακαδέμικα-Μπελενένσες: 2-1
(Τσίνα 57', Μαρίνιο 72'- Σίλβα 40' πεν.)

Σημαντική νίκη για την Ακαδέμικα με 2-1 επί της Μπελενένσες.

Η Μπελενένσες άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Σίλβα στο 40', αλλά στο 57' ο Τσίνα έφερε στα ίσα το ματς. Η Μπελενένσες έμεινε με 10 παίκτες στο 60' λόγω αποβολής του Κέι κι έτσι στο 72' ο Μαρίνιο έκανε το 2-1 για την Ακαδέμικα. Η Μπελενένσες έχασε και τον Ντέιβιντσον με κόκκινη στο 89'.

Νασιονάλ Μαδέιρα- Αρούκα: 0-1
(Πιντάσιλγκο 86')

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε η Αρούκα μέσα στην έδρα της Νασιονάλ Μαδέιρα.
Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Πιντάσιλγκο στο 86ο λεπτό.

Σετούμπαλ- Μαρίτιμο: 2-4
(Κοέν 67', Μάρτινς 90'- Χέλντον 51', Ντερλέι 56', 88', Ντίας 65')

Σημαντικό διπλό για τη Μαρίτιμο με 4-2 επί της Σετούμπαλ.

Η Μαρίτμο έκανε το 1-0 με τον Χέλντον στο 51ο λεπτό, ενώ στο 56' ο Ντερλέι έκανε τα 2-0. Η Μαρίτμο πέτυχε και 3ο γκολ στο 65' με τον Ντανίλο Ντίας, ενώ στο 67' ο Κοέν μείωσε σε 3-1. Ο Ντερλέι στο 88' έκανε το 4-1, ενώ ο Μάρτινς στο 90' έγραψε το τελικό 90'.

Ολιανένσε- Σπόρτινγκ Λ.: 0-2
(Μοντέρο 51', Μάρτινς 60')

Εύκολο διπλό με 2-0 πέτυχε η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, κόντρα στην Ολιανένσε.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Μοντέρο, ενώ στο 60' ο Μάρτινς έκανε το τελικό 2-0.