Βενγκέρ: Δίκαιος ο πόντος

10:31 7/10/2013 - Πηγή: AEK365

Την πρώτη της ισοπαλία στην εφετινή Premier League σημείωσε η Άρσεναλ μετά το 1-1 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ με τον Αρσέν Βενγκέρ να υποστηρίζει πως ο πόντος που πήρε η ομάδα του είναι δίκαιος αλλά δεν έκρυψε την στεναχώρια του για τις ευκαιρίες που έχασαν οι παίκτες του για να πάρουν την νίκη.
Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Άρσεναλ, Αρσέν Βενγκέρ, τόνισε: "Η Γουέστ Μπρομ επιβεβαίωσε γιατί κατόρθωσε να νικήσει την Μάντσεστερ

Γιουνάιτεντ καθώς έχει πολλούς καλούς παίκτες σε όλες τις θέσεις και είναι μια πολύ δυνατή ομάδα. Αν με ρωτούσατε αν είναι δίκαιος ο πόντος μετά τα 90 λεπτά, θα απαντούσα καταφατικά. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με το τέλος του ημιχρόνου και με το ξεκίνημα ο Ανελκά θα μπορούσε να είχε κάνει το 2-0 και τα πράγματα να γίνουν ακόμα πιο δύσκολα για εμάς. Ωστόσο, στεναχωριέμαι γιατί μετά το 1-1 είχαμε ορισμένες ευκαιρίες για να πάρουμε την νίκη, όμως δείξαμε χαρακτήρα που επιστρέψαμε στο παιχνίδι και τα δώσαμε όλα για να νικήσουμε".