21:22 3/7/2012 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE- 1ος προκριματικός γύρος

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)- Τρε Πεν (Σαν Μαρίνο) : 7-0
(Μελίς 25', Μπενζουέιν 29', 54', Λεγκρός 47', Γιόακιμ 52', 90+3', Ντ' Όρσι 78' αυτ.)
Την πρόκρισή της στον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ πανηγυρίζει από σήμερα η Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο, που διέσυρε με 7-0 την Τρε Πεν από το Σαν Μαρίνο.
Η Ντουντελάνζ μπήκε δυνατά στο ματς κι άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Μελίς. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 29' με τον Μπενζουιέν.
Η ομάδα από το Λουξεμβούργο πέτυχε και 3ο γκολ στο 48ο λεπτό με τον Λεγκρός, ενώ ο Γιόακιμ έκανε το 4-0 στο 52'.
Δύο λεπτά αργότερα οη Τρε Πεν δέχτηκε κι άλλο τέρμα (το 5ο) από τον Μπενζουιέν, ενώ ο Ντ'Ορσι με αυτογκόλ στο 78' διαμόρφωσε το 6-0. Το τελικό 7-0 έγραψε ο Γιόακιμ στο 90+3'.