ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 30η αγωνιστική

ΑΕΛΚ-ΟΦΗ:1-0
ΓΗΠΕΔΟ: ΟΑΚΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α.Δημητρόπουλος

Η Καλλονή πήρε σημαντική νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Λεοζίνιο επί του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής.

Το ματς

Στο ξεκίνημα του

αγώνα η Καλλονή φάνηκε να ελέγχει το παιχνίδι και έχασε σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, ωστόσο δεν τα κατάφερε με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ειδικά η ευκαιρία του Περόνε είναι από αυτές που... δεν χάνονται, όμως ο Αργεντινός δεν κατάφερε να την μετουσιώσει σε γκολ.
Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη τελικά πήρε αυτό που ήθελε στο 69', όταν ο Λεοζίνιο με συρτό σουτ κατάφερε να νικήσει τον Φερνάντεζ και έδωσε προβάδισμα στην Καλλονή. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι κι έτσι οι γηπεδούχοι πήραν μεγάλη νίκη επί του ΟΦΗ.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Ζακουανί, Αναστασιάδης (6΄ λ. τρ. Βαλιός), Χωριανόπουλος, Φαρία, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ποντάνι, Γιονάν Γκαρσία (75΄ Καλτσάς), Περόνε (90΄ Καζάκης).

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Φερνάντες, Ζόρο, Μπανούσης (46΄ Παπάζογλου), Κουτσιανικούλης, Ντουντού (73΄ Ροβίθης), Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης (66΄ Σίσιτς), Μπαρέιρο, Μιλιάζες, Στάθης.