Τρένο η Κέρκυρα

17:17 6/1/2014 - Πηγή: AEK365

Η Κέρκυρα δείχνει να μην κρατιέται για την επιστροφή της, στη Σούπερ Λίγκα. Αυτή τη φορά θύμα της ήταν η Αναγέννηση Γιαννιτσών καθώς επικράτησε 4-1 εκτός έδρας.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου παρέμειναν πρώτοι στη βαθμολογία της Football League με 36 πόντους έπειτα από 14 αγωνιστικές.

Όσον αφορά στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 13΄με

τον Μπαλντοβαλίεφ, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 18' ισοφάρισαν με τον Χαρμάνα.

Στο δεύτερο μισό η Κέρκυρα καθάρισε το παιχνίδι μέσα σ' ένα τέταρτο. Την λύση έδωσε στο 74΄ο Γεωργακόπουλος για να κλειδώσει τη νίκη στο 87΄ο Καραδέμητρος.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαλντοβαλίεφ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Γιάννη Τοπαλίδη κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο με όλους και όλους 15 ποδοσφαιριστές καθώς από τον σύλλογο υπήρξαν μαζικές αποχωρήσεις.